Peeling to jeden z najbardziej znanych, popularnych i cenionych zabiegów kosmetycznych. Działanie to można wykonać zarówno w profesjonalnym gabinecie piękności, jak również w zaciszu własnego domu. Wiele słyszy się o samym peelingu, jednak dla mniej wtajemniczonych warto wyjaśnić po co właściwie się go wykonuje.
Co daje peeling? Kiedy w szczególności warto go wykonać? Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia tego rodzaju czynności?
Działanie peelingu na skórę jest bardzo korzystne. Stosuje się go przede wszystkim w celu złuszczenia nagromadzanych na naskórku zrogowaciałych komórek. Zabieg można wykonywać zarówno na twarz, jak i inne partie ciała. Efekty peelingu widoczne są niemalże zaraz po wykonaniu odpowiednich czynności. Jak wygląda skóra po peelingu? Ciało jest przede wszystkim wygładzone. Skóra ujędrniona i odżywiona. Takie działania pobudzają do tworzenia nowych, zdrowy komórek. Odmładzający peeling może znacznie poprawić wygląd oraz odbiór wizualny skóry.
Jak wykonać peeling w domu?
Zrobienie domowego peelingu jest bardzo proste. Istnieje wiele sposób na jego stworzenie i wykonanie prawidłowych czynności. Do własnej roboty kosmetyku można wykorzystać domowe artykuły znajdujące się np. w kuchni każdego z nas. Jednym z popularnych sposobów jest peeling cukrowy, który znakomicie wpływa na skórę, nie podrażnia jej, a także daje przyjemne wrażenie relaksu i odprężenia.
Moja skóra przed i po peelingu to jak dwie inne osoby. Minimum raz w tygodniu to podstawa.